EXOToulky SVĚTEM: 30 let zážitků ze 100 zemí

Julius Lukes - exotoulky (1)

Vydejte se na výstřední putování světem, během něhož poznáte, jaké to je ztroskotat s dřevěnou bárkou u somálských hranic, pašovat ploštice z Karibiku, chytit horečku dengue, stát se miliardářem v Německu, očkovat psy proti vzteklině v Keni, zažít žahnutí nejjedovatější medúzou světa čtyřhrankou smrtelnou, stopnout si vlak či bangladéšské komando před zásahem, zavítat na ostrovy afrických narkobaronů, ošálit alžírského velvyslance, skončit v karanténě s neznámým infekčním onemocněním, rozhodnout o nouzovém přistání transatlantického letu a mnoho dalšího.

Lékař, vědec a cestovatel Julius Lukeš vám s důvtipem představí své nejdivočejší zážitky ze 105 zemí světa a navrch přidá pár tipů a triků, kterým se po cestě přiučil. A jelikož mu říjnu 2021 vyšla kniha EXOToulky SVĚTEM, budete si ji moci na festivalu k zakoupit i s vlastním podpisem autora.

Julius Lukeš (1990) je lékař, vědec a cestovatel, který se od malička toulá mezi kontinenty. S dobrodružně založenými rodiči, kteří jej naučili milovat akční styl života za hubičku, strávil část dětství v Holandsku a Kalifornii se zastávkami v Mexiku a Asii. Kamarády přezdívaný „Lowcash“ vyrazil v 17 letech sám do Číny. O rok později opustil Brazílii na cizí letenku, čímž uzavřel svou první padesátku zemí. Jeho avantúry pokračovaly i při studiu medicíny, kdy mimo jiné rozhodl o nouzovém přistání letadla v New Yorku, za což si vysloužil Cenu rektora UK. Dosud navštívil 105 zemí, mnohé opakovaně. Má doktorát z molekulární a buněčné biologie, genetiky a virologie, se specializací na dětské leukemie. Nyní se věnuje oftalmologii. V říjnu 2021 mu vyšla kniha EXOToulky SVĚTEM: 30 let zážitků ze 100 zemí, která bude na festivalu k zakoupení. Více o Julovi, jeho nové knize a recenze na ní od Marka Ebena, Jakuba Szántó, Kláry Kolouchové, Jirky Kolbaby, Marka Váchy a Daniela Stacha najdete na: www.juliuslukes.cz