Expedice „Jugoška“– Evropa, kde tě ženský fackujou a chlapi líbaj!

BigTrip - jugoslavie (7)

Cesta kolem světa je pro mnoho lidí jen sen a nebo určité maximum. Potom opět zajeté koleje, sociální jistoty, pozitiva… a možná dovolená v Jugoslávii. Ne však pro Láďu a Káťu. Jako první objeli celý svět osobním autem přes všechny obydlené kontinenty a o to spíš je to stále táhne na cesty. Jinak tomu nebylo ani tohle léto, kdy se rozhodli navštívit všechny země bývalé Jugoslávie. Protože než stres před vlastní svatbou, raději vyrazili zase na cesty, aby se vrátili pouhé dva týdny před vlastní veselkou. Vyprávěcí smršť o historkách z Balkánu, s příchutí rakije, čevapčiči, s prachem horských cest a hromadou osobitého humoru, pro tyhle dva tak charakteristickým. Poví vám jak chutná srbská pálenka, jak hledali drona v Kosovu, jaký je výhled z nejvyšší hory Makedonie a nebo jak v Bosně dojeli autem na ostrov bez trajektu. Dostatek podivných historek, laciných fórů, cestovatelské vášně a to vše s příchutí benzínu.

Pro Katku je cestování více než koníček. Dává jí pocit svobody, ale také poznání. Strašně ráda ochutnává tradiční pokrmy v navštívených destinacích a nebojí se experimentovat. Má ráda tu bezprostřednost a kontakt s domorodci, s úplně cizími lidmi. Všude se jí líbí a hned bych se všude stěhovala ;o) Považuje se rozhodně za cestovatele. Za dobrodruha však nikoliv. Co se focení týká, je vždy spíše před objektivem než za ním ;o)

"Ajem Láďa, ajem mekanik... " Cestování se stalo jeho koníčkem a je pravda, že udržet ho na jednom místě je nemožné. Na jeho toulkách po světě ho fascinuje hned několik věcí....pocit svobody, fakt, že vidí místa, která většina zná pouze z katalogů cestovních kanceláří a z cestopisných dokumentů, poznávání života lidí v jiných zemích, možnost zjistit, jak to kde chodí a možnost porovnání...uvědomit si, že nežijeme zas tak špatně i když se nám mnoho z toho kolem nás nelíbí. Na druhou stranu vidí i to, že i když se u nás tvrdí, že něco nejde, jinde to umí. Osobně se však nepovažuje ani za cestovatele nebo snad dobrodruha. Není ani fotograf a ani horolezec. Je normální, jen trochu víc zvídavý člověk, jenž s oblibou říká, "má výjimečnost je to, že ničím výjimečný nejsem".