Expedice Kalahari

tanecnik

Podívat se na delší dobu do africké divočiny bylo snem pěti účastníků Expedice do srdce Kalahari. Najdeme opravdové Křováky? Ne ty, kteří vás odchytnou na kraji rezervace a za patřičný peníz vám zatančí nebo s nimi podniknete „Bushwalk with Sans“. Opravdové lidi, kteří žijí v Kalahari. Spojili svůj život s pouští tak těsně, že se stali jediným národem, který je schopný v ní žít.

Téměř rok plánovala skupinka pěti nadšených cestovatelů svou Expedici do srdce Kalahari: „Projedeme dvě jihoafrické země. JAR a Botswanu. Spočítáno to máme asi na šest tisíc kilometrů, deset národních parků 26 dní. Budeme fotit, psát a točit, jako o život. Dva filmy, jeden o Křovácích, druhý o poušti. O tom, jak vypadá jeden z posledních kusů divočiny na jihu Afriky. Všechny ostatní parky jsou proti Central Kalahari Game Reserve vlastně jen takovými výletními místečky.“

Martin Šíl podniká své výlety do Afriky od roku 2003. Zamiloval se do jižní části kontinentu. Projel JAR, Svazijsko, Namibii, Zambii, Zimbabwe, Mozambik i Botswanu. Je pravidelným přispěvatelem časopisů 100+1 a Příroda, do češtiny přeložil sbírku křováckých legend. Provozuje weby PoAfrice.cz a DoNeznama.cz. Mnohem raději vypráví o Africe, než o sobě.