Expedice Mekong – Vietnam, Laos, Kambodža, Thajsko

Milena Pisackova - asie (5)

Čtyři týdny, čtyři země jihovýchodní Asie, jimiž protéká řeka Mekong, která dala naší cestě název. Původně plánovaná fotoexpedice do Kambodže postupem času rozšířila svůj itinerář i na sousední Vietnam, Laos a Thajsko.

Na začátku cesty se podíváme do tropického Bangkoku a následně do deštivé Hanoje, kde společně s Vietnamci oslavíme příchod jejich nového roku. Po oslavách zamíříme do Tonkinského zálivu na plavbu malebnou zátokou Halong Bay s mnoha skalními útvary a jeskyněmi. Následovat bude přesun do Laosu, kde navštívíme například posvátnou horu a noční trh v poklidném Luang Prabangu, krasovou skalní oblast s tajemnými jeskyněmi okolo Vang Viengu a hlavní město Vientiane.

V Kambodži pak zamíříme do města Siem Reap, kde na nás kromě tanečnic Apsara čeká proslulý chrámový komplex Angkor Wat. Po ránu navštívíme rozkvetlá lotosová pole a vydáme se k plovoucím vesnicím na jezeře Tonle Sap. Nočním autobusem se pak přesuneme do hlavního města Kambodže Phnom Penhu a na pobřeží do Sihanoukville, odkud poplujeme zkoumat tropické ostrůvky. Závěr cesty bude patřit opět thajskému Bangkoku, jen několik dní před tím, než tam propukly krvavé pouliční nepokoje.

Milena Písačková - fotografka