Grónsko a Seychely – dobrodružství za objektivem

Erika Valkovicova - Gronsko - 3

Seychely jsou tropickým rájem, ale zdaleka nejen pro zamilované páry a bohaté, kteří si rádi užívají luxusu v hotelových resortech. Překrásné pláže lemované palmami, divoká příroda a bohatá kreolská kultura stále více lákají běžné cestovatele každé věkové kategorie. Nechte se okouzlit nádhernými východy a západy slunce, magickou jižní oblohou posetou miliony hvězd, ale i endemickými živočichy, které najdeme jen na těchto odlehlých ostrovech sedm stupňů jižně od rovníku. Zavítáme na místní trhy, přivoníme si k exotické seychelské kuchyni a seznámíme se se zajímavými tradicemi této africké země.

Grónsko – ostrov, který nás fascinuje obrovskými ledovci a drsnou arktickou přírodou. Erik Thorvaldsson známý jako Erik Červený byl vikingský mořeplavec, který jako první Evropan, objevil při svém putování největší ostrov světa a nazval jej Grónsko, což v překladu znamená „zelená země“.

Navštívíme jih, kde Erik vybudoval první osadu Brattahlid. Zavedu vás na malebná místa, která jsou zapsána na seznamu Světového dědictví UNESCO. Z jihu se přesuneme na západ, kde se budeme plavit epickou červenou plachetnicí mezi ledovými obry a navštívíme inuitské osady Oqaatsut a Ilimanaq. Sdělím vám zajímavosti o překrásném grónském národním kroji, který jako jediný ženský kroj na světě upřednostňuje kalhoty před sukní. Nevynechám ani to největší dobrodružství – kempování na ledovém příkrovu. Na světě existují pouze dva – v Antarktidě a v Grónsku a já jsem si tento nezapomenutelný zážitek vyzkoušela hned dvakrát. Nechte se inspirovat mými fotografiemi a videi a nasajte kouzelnou atmosféru největšího ostrova světa.

 

Erika Valkovičová je nezávislá fotografka původem ze Slovenska, momentálně žije v Praze. Věnuje se fotografování krajiny a přírody. Její zálibou je návštěva míst Světového dědictví, navštívila jich více než 270 v 60 zemích na pěti kontinentech světa. Erika je držitelkou Národní ceny Slovenska v Sony World Photography Awards 2018 a získala několik dalších ocenění ve světových fotografických soutěžích. Její tvorba odráží vášeň pro cestování a lásku k přírodě. Své zkušenosti dále předává zájemcům na fotografických cestách po světě. Její snímky naleznete v našich i zahraničních časopisech a magazínech a také v publikacích UNESCO. Naleznete ji na FB a IG @epicbyerika a na www.epicbyerika.com