Grónsko a Arctic Circle Trail

Katerina Ostra - gronsko (4)

Grónsko, největší a pro návštěvu možná jeden z nejméně atraktivních ostrovů světa. Nebo spíše jeden z ostrovů (a vlastně i míst na planetě), který málo koho napadne jako cestovatelský cíl. Jenže v dětské hlavě plné představivosti, v šedém socialistickém světě, kde největší exotika je cesta starou škodovkou na Moravu k babičce, v kombinaci s prstem na svítícím globusu, povytaženým obočím nedočkavostí, kam se ukazováček na točící se planetě zastaví – Grónsko – proč ne?!

Grónsko – to je neskutečně krásná, bolavá a jedinečná divočina a arktická pustina v jednom. Země unikátní svojí tvrdostí, zdánlivou nehostiností, nevyzpytatelností i nebezpečím, které však na misce vah nikdy nevyváží to, jakým údivem a krásou se vám zde tisíckrát za den zorničky rozšíří, jak moc se vaše emocemi rozbouřená duše zklidní a jaký detox s vámi tento ostrov svou nedostupností udělá. Grónsko je jedna z posledních panenských divočin naší planety a vůbec nejobtížněji obyvatelná země na světě s nejdrsnějším a nejproměnlivějším klimatem na zeměkouli. Místo, které můžete poznat nejen návštěvou zdejších měst, ale i 170 km dlouhou stezkou za polárním kruhem jménem ARCTIC CIRCLE TRAIL.

ARCTIC CIRCLE TRAIL není jen stezka panenskou přírodou, je to stezka do hlubin duše. Je to poznání sebe sama a svých mantinelů. Je to překročení veškeré komfortní zóny, kterou si jen dovedete představit. Je to očistec a ráj, ale především labyrint všech srdcí, které si nesete den za dnem sebou.

Matka, čtyřicítka, co neumí anglicky kváknout, krom naší krásné češtiny ovládá jen mrtvou latinu a němčinu, a přitom cestuje "kade tade". Taky za kačku, tedy s minimálními náklady, ale s maximálními vjemy a zážitky! Jo, a s číší vína po okraj plnou a partou svých "FB spolucestujících", kteří jsou pro ni hybným motorem, důvodem každého dalšího kroku, motivací k úsměvu napříč všem cestovatelským i životním jobovkám a rodinou. Autorka knihy ZA KAČKU (Nakladatelství Albatros) a nyní druhé - CESTUJI za KAČKU 2, vydanou ve vlastní režii. Nejčtenější autor cestopisů na webu www.cestujlevne.com. Své cestopisy a postřehy cest publikuje na vlastním webu www.cestujizakacku.cz a své 26 000 skupině přátel na facebooku: https://www.facebook.com/CESTUJIzaKACKU