Zpět

Grónsko – Mezi ledovými obry

JIRI SOURAL - GRONSKO (1)

Vydejte se na fascinující cestu do jednoho z nejodlehlejších a nejúchvatnějších koutů naší planety. Fotograf Jiří Soural vás ve své přednášce zavede do Grónska, kde se setkáte s monumentálními ledovci, divokou severskou přírodou a drsnými podmínkami, v nichž přežívají nejen lidé, ale i unikátní arktická fauna.

Prostřednictvím dechberoucích fotografií a poutavého vyprávění objevíte svět, kde vládne led a ticho, ale zároveň i nesmírná krása a síla přírody. Jaké to je putovat mezi ledovými obry, jak vypadá život v drsném klimatu a jaké příběhy se skrývají za těmito velkolepými scenériemi? To vše a mnohem více vám přiblíží tento jedinečný fotografický zážitek.

Přijďte a nechte se unést do srdce Arktidy.

 

  • Nestíháte přednášku osobně? Shlédněte přednášky ONLINE >>

Koná se:

Kolem Světa PRAHA | 16. 03. 2025 | Kongresový sál 1 (Vstupní hala III) | 15:45 - 16:45 | detail festivalu

Jsem hobby fotograf, především krajiny a přírody. S nadšením cestuji po světě a tahám s sebou fotografickou techniku. Zajímají mě místa co nejméně dotčená běžnou masovou turistikou. Jezdím tak nejraději na vlastní pěst, většinu cest si organizuji napřímo a sám po vlastní ose. Díky fotografování jsem na většině míst v dobu, kdy jsou nejkrásnější a bez lidí. Snažím se tam zachytit neobvyklou atmosféru a energii. Články z cest, doplněné svými fotografiemi publikuji v časopisech a zpracovávám do cestovatelských přednášek. Mou oblibou jsou hory, ledovce, polární kraje – Arktida, Antarktida, kterým se speciálně věnuji, zajímá mě dokumentovat tamní přírodu, historii, prostředí a život, který se vymyká tomu našemu běžnému.