Grónsko – Plavba mezi ledy

Jan Stanek - DJI_0639_resize

O unikátní plavbě 5 dobrodruhů z Norska přes Jan Mayen do Grónského Scoresby sundu, nejrozsáhlejšího fjordu na světě.

O plavbě mezi ledy bude vyprávět Jiří Zindulka a Jan Staněk. Pokusí se vám přiblížit drsně fascinující arktickou přírodu, obrovské kry a ledová města zasazená mezi majestátní štíty horských masivů, setkání s ledním medvědem, pižmoněmi či keporkaky. Nezapomeneme také na střípky z více než měsíčního života na 15 metrové lodi, odkázáni jen sami na sebe, mimo signál a výdobytky civilizace. Můžete se těšit na fotky a videa, jež snad alespoň trochu přiblíží krásy Arktidy.

Nadšenec do cestování "po vlastní ose" jak po souši tak po moři, Aktivní jachtař od roku 1998, velitel mořské plavby B, pilot PPL a dronu v kategorii A2, amatérský fotograf. Rád vymýšlí a organizuje "výlety mimo civilizaci". Díky elektrotechnickému vzdělání dokáže na lodi opravit cokoliv zapojeného do elektřiny.

Aktivní jachtař od roku 1987, držitel kapitánského průkazu A - velitel jachty oceánské plavby – YACHTMASTER OCEAN od roku 1994 instruktor a zkušební komisař námořního jachtingu jmenovaný Ministerstvem dopravy ČR, organizátor regat, milovník náročných sportovních plaveb do odlehlých míst.