Hong Kong jak ho neznáte

Mirka Kostelkova - hong kong (2)

Většina cestovatelů má o Hong Kongu vžitou představu drahé, šedivé a přelidněné megalopole poseté tyčícími se mrakodrapy a ucpané kolonami aut, které přispívají k již tak znečištěnému ovzduší. Málokdo tedy na svých cestách plánuje v Hong Kongu strávit déle než pár dní.

Hong Kong však nabízí mnohem více než tato klišé – paradoxně je i plný kopcovité zeleně, krásné a divoké přírody, nespočetného množství spíše náročnějších turistických stezek, sčítá přes 260 ostrovů a mnoho krásných pláží, nemluvě o velmi zajímavém a všudypřítomném prolínání tradiční čínské kultury a nejmodernějšího západního světa a nevyčerpatelných možnostech všeho druhu. Jinými slovy, pro zasvěcené je Hong Kong velmi příjemné a fascinující město, které určitě stojí za to, abyste jeho návštěvě věnovali více času.

Mirka Kostelková vyrazila hned po maturitě do světa a prožila přes 11 let v cizině (žila zejména ve Francii, v Ugandě, na Madagaskaru, v Hong Kongu a cestovala po okolních zemích). Cestování (často sólo a zejména do exotičtějších míst naší planety), příroda, turistika, objevování exotických kultur a učení se méně běžných cizích jazyků patří mezi její největší koníčky.