Irák – země které není pomoci

vladimir Vachal - Irak (3)

Irák se otevřel turistům! Přijďte si poslechnout jak se cestuje po zemi, která se od roku 2003 dostala na přední pozice žebříčku nejnebezpečnějších zemí světa a kde valná většina lidí nadšeně vzpomíná na éru Saddáma Hussaina.

Vladimír Váchal se do této země podíval z kraje roku 2003 a přivezl mnoho fotografií, které vám spolu se svým komentářem představí. Společně se tak vydáme do Babylonu, Uru, Uruku i Nippuru. Podíváme se na podobu poválečného Bagdádu i na svatá místa šíitského islámu jako je Najaf či Karbalá. Přijďte si poslechnout jak se dnes cestuje po zemi, která bývá označována za kolébku lidské civilizace. A samozřejmě nebude chybět ani obligátní bazar, na kterém si můžete zboží usmlouvat!

Mgr. et Mgr. Vladimír Váchal je cestovatel, tlumočník perského jazyka, průvodce a abstraktní malíř. Předně se věnuje malbě abstraktních obrazů a čas od času odlétá do Íránu, kde studoval a působí jako průvodce pro české expediční skupiny. Stačí mu napsat a můžete se tam vydat s ním! Během psaní své první knihy se přestěhoval do Prahy a naplno se oddal tvorbě moderního umění. Autor se věnuje abstraktní malbě od roku 2005 a většinu času tráví ve svém dejvickém ateliéru. Pro jeho díla jsou charakteristická plátna o velikosti 70 x 70 centimetrů, neboť miluje čtverce! Vystudovaná práva jsou mu splněným snem a zaměření na oblast Blízkého východu zůstává jeho vášní. S oblibou se vydává do netradičních destinací po celém světě, jako je Severní Korea, Antarktida, Mauritánie nebo Náhorní Karabach.