Jak cestovat nalehko?

STEPAN TROJANEK - Obr_2

Proč cestovat nalehko? Jak začít? Co a jak si sbalit? Ať už letíte kolem světa pouze s příručním zavazadlem nebo vyrážíte na několikaměsíční trek, poradíme vám, jak na to. Představíme ultralehké a vychytané vybavení a podělíme se o svoje zásady a praktické tipy. Přednáška je určena všem, kdo se už dál nechtějí tahat s těžkým zavazadlem a chtějí si užít radost z cestování naplno.

 

 

Už ho nebavilo tahat se s těžkou krosnou a tak začal hledat způsoby, jak cestovat nalehko. Jeho posedlost ultralehkým vybavením a všemožnými cestovatelskými vychytávkami ho dovedla k založení obchodu Pod 7 kilo. Létá zásadně s příručním zavazadlem. Na cestách se nezatěžuje tím, co by kde „měl“ vidět, dělat a fotit a raději si užívá místní atmosféru.

VIKTORKA RYS (VIKTORČINA CESTA TAM) Viktorka cestuje s ultralehkou výbavou, bez letadel a nízkonákladově. Věnuje se zejména dálkovým horským přechodům. Dvakrát přešla karpatský oblouk s cílem v Banátu, pokračovala přes balkánské hory do Istanbulu a přešla Kavkaz od Černého moře v Gruzii ke Kaspickému moři v Ázerbájdžánu. Půl roku žila na Islandu, kde pracovala jako honačka ovcí. Na cestách fotí, filmuje, dobrovolničí a testuje vybavení pro obchod Pod 7 kilo. V nakladatelství BWT Books vydala knihu Hory a nekonečno. Na sociálních sítích ji najdete jako @ultraviktorka