Jak se chodí po Slovenských (i Českých) horách aneb „šlapu, šlapeš, šlapeme“

ps_031 001

povídání o horách s Pavlem Benediktem, autorem stejnojmenné knihy, provázené promítáním (zejména) panoramatických  fotek Pepy Středy.

Motto:

Máte dost exotiky? Pokochejte se domácími luhy a háji, inspirujte se tipy na zajímavá místa, porovnejte své „horácké“ zkušenosti…

Narozen na Apríla roku 1964, cestující fotograf a vydavatel, dříve projektant … Fotografuje klasicky i digitálně, preferuje panoramatický střední formát (Noblex PRO 6/150E(F) - formát 5x12 cm, objektiv rotuje), jež svou kvalitou a perspektivou je ideální pro zobrazení hor, které fotografuje nejraději. Pokud nebrouzdá někde po horách, které fotí nejraději, tak fotí netradiční snímky Prahy shora, tedy z jeřábů, střech a lešení – tedy z míst, která se jen tak neopakují. Vydává panoramatické nástěnné kalendáře (ten na rok 2013 bude Thajsko). S tchánem Pavlem vydal jeho knihu „šlapu, šlapeš, šlapeme...“ o horách a horácích.

Hory miluje a šlape po nich přes 40 let prakticky každou volnou chvilku. Má rád hory bez rozdílu, nízké i vysoké, i když to nutně nemusí být ty nejvyšší. Nejenže na horách rád pobývá, ale zdolávání horských vrcholů se pro něj stalo i sběratelským koníčkem. Dávný plán vylézt postupně na všechny československé hory a kopce již skoro půl století trpělivě plní a mnohem později vzniknuvší projekt „České tisícovky“ pro něj představuje jen dílčí aktivitu v tomto celoživotním koníčku. V Tatrách má zlezeno kolem sta vrcholů, včetně (bez dvou výjimek) třiceti nejvyšších. V civilu elektrotechnik nyní v důchodu, takže ho práce konečně nezdržuje od běhání po horách.