Jak se peče cesta kolem světa

Peter Michalcik - foto (8)

V přednášce vám představíme recept na cestu kolem světa. Ingredience nejsou na první pohled luxusní, postup přípravy bývá někdy komplikovaný, občas se možná zapotíte, ale výsledek rozhodně stojí za to. Myslíme si, že cestování není jen pro vyvolené. Nemusíte být extrémními dobrodruhy ani milionáři. Cestování je skoro pro každého, kdo se nebojí a jde za svým cílem. Rádi se s vámi podělíme o náš recept.

S cestováním začal v osmnácti a zatím se mu povedlo navštívit 54 zemí. Nejprve jel opatrně s kamarády na Slovensko, o rok později sám do západní a jižní Evropy. V roce 1997 se vydal stopem do Turecka a následující rok pozemní pouť prodloužil do Indie. Před civilní službou stihl dojet na Bajkal. V srpnu 2001 odjel na první delší (jedenáctiměsíční) cestu po Asii. Během dalších studií trávil prázdniny stopováním po Evropě. V listopadu 2006 se konečně vydal na cestu kolem dokola, ale byly z toho „jenom“ čtyři cesty přes půl světa. Výlet trval dvacet měsíců. Na podzim roku 2011 se s Klárou společně vydali na další cestu a konečně zeměkouli objeli.

Než v roce 2006 poznala Petěrka, omezovala svoje cestování na Evropu a Blízký východ. V roce 2007 si s Petěrkem dala rande v Jaipuru a procestovali severní Indii. Pak se na chvíli rozdělili. Shledali se opět v roce 2008. Během tří let o prázdninách podnikali měsíční výlety, například na Island. Na podzim roku 2011 se s Petěrkem společně vydali na další dlouhou cestu a konečně zeměkouli objeli.