Japonsko: Shikoku svatební trail

slavek kral - japonsko (1)

Zkušený cestovatel Slávek Král bere svou novopečenou manželku do Japonska. Na tom by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby to pro Niki nebylo jedno velké neznáme. Nikdy neopustila hranice Evropy, nikdy nebyla tak dlouhou dobu mimo svůj domov a všeho všudy letěla 2x v životě.

Shikoku Trail je poutní buddhistická cesta linoucí se kolem pobřeží stejnojmenného japonského ostrova. Trasa je dlouhá 1200 km a naleznete zde 88 posvátných chrámů.

Tento trail je populární mezi turisty z celého světa, kteří hledají jedinečný zážitek spojený s krásou japonské přírody, kultury a historie.

A v čem že bude tato svatební cesta netypická? Bude low-costová, tzn., že půjdou velkou část trasy pěšky, budou stopovat, spát pod stanem, širákem, v chrámech i u couchsurfrů.

Slávek Král objel stopem dvakrát svět a navštívil celkem 87 zemí. Niki Králová si myslela, že Katar leží v Africe a se svými znalostmi i zkušenostmi za Slávkem dost pokulhává.

Jak tyto líbánky nakonec dopadnou? Na kolik Kč je low-cost svatební cesta vyjde?

Co všechno budou muset překonat a upevní toto dlouhodobé nekomfortní dobrodružství jejich vztah nebo se vrátí s vyplněnými rozvodovými papíry?

 

Koná se:

Kolem Světa | 16. 03. 2024 | Kongresový sál | 11:45 - 12:35 | detail festivalu

Slávek Král cestuje už 10 let. Dvakrát objel svět stopem a na každém obydleném kontinentu strávil minimálně půl roku. Nastopoval přes 300 000 km po víc jak 87 zemích světa. Drží dva rekordy, pořádá dva festivaly, má dva pejsky a napsal dvě knihy: "Stopařův průvodce zeměkoulí" a "Stopem se psem: Do Japonska bez Japonska". www.facebook.com/slavektravelblog