Jižní Afrika podle National Geographic

nature-prairie-adventure-animal-wildlife-wild-africa-mammal-fauna-savanna-plain-giraffe-grassland-tall-vertebrate-giraffes-safari-south-africa-giraffidae-956166

Něco mezi Afrikou, Amerikou a Evropou – tak je někdy charakterizována země na nejjižnějším cípu afrického kontinentu.  Na obrovské rozloze (větší než Německo, Francie a Itálie dohromady) nabízí několik klimatických pásů, divoké mořské pobřeží i rozeklané hory, je domovem řady endemitních druhů, místem dramatické historie i jedenácti oficiálních jazyků -  mezi nimi je i afrikánština, řeč kterou se dorozumívá jediný africký bělošský kmen – Afrikánci.

 

Vystudoval Fakultu sociálních věd UK, zabrousil i do studia afrikanistiky. Předtím, než začal připravovat české vydání časopisu National Geographic, pracoval 13 let v zahraničním oddělení MF Dnes, kde měl na starosti – jak jinak – Afriku a cestování. Proslulý časopis se žlutým rámečkem vede od roku 2001 až do současnosti. Kvůli náročnému pracovnímu programu musel paradoxně cestování omezit, pokud se už někam vypraví, k jeho oblíbeným místům patří naleziště českých egyptologů v Abúsíru a Západní poušti, nadále Jižní Afrika, odlehlé řecké ostrovy a mnišský stát Athos.