Jordánské království

omar jamaein - jordansko

Jordánské království je jednou z cestovatelsky nejatraktivnějších zemí Blízkého východu. Kombinuje v sobě obrovské množství historických památek včetně proslulé Petry, přírodního bohatství a zároveň vysoké bezpečnosti a pohodovosti místních obyvatel. K tomu dobrá turistická vybavenost, infrastruktura a relativně malá rozloha dělají z Jordánska destinaci, kterou by šlo nazvat jako Blízký východ pro začátečníky.
Jordánská společnost je ale poměrně složitý systém, který stojí na úplně jiných základech, než na jaké jsme zvyklý. Proniknout do jejích tajů vám pomůže Omar Jamaein, který má v Jordánsku kořeny a prožil tam část svého života.

Omar Jamaein je majitel CK Hamidi, průvodce a nadšený cestovatel. Nejvíc si užívá méně turistická místa, kontakt s místními obyvateli a trhy. Cestovku si nezaložil proto, aby seděl v kanceláři, ale aby spolu s dalšími cestovateli poznával svět a zprostředkovával jim autentické zážitky z různých koutů planety. Má rád historii a o země kam cestuje, se zajímá z hlubšího kontextu než pouze turistického.