Kamčatka – Sachalin – Tygři Usurijska

Rudolf Svaricek - kamcatka IMG_2150

Hora Bělucha, symbol Sibiře má být branou do Šambaly a údajně i jiného světa. Kumuluje energii i zážitky, přitahuje legendy a mýty.

Kamčatka evokuje medvědinec, vychutnáme si snad stovku medvědů. Sněhové sopky umocní všudypřítomné termály. Zažijeme velryby kosatky, lachtany, tuleně, delfíny, legrační mořské vydry, papuchalky… Sachalin je předěl světů, ochutnáme i místní Japonsko. Usurijskem míříme k Severní Koreji. V zemi leopardů obdivujeme strom, kde se vystřídali medvěd, tygr i levhart… Mořský výlet láme rekordy ruské pohostinnosti. Hrdinou mezi tygry je senzační Amur, co se skamarádil s kozlem Timurem. Nesežral ho, začali se družit… Ruská bajka naživo!

český cestovatel, fotograf, horolezec, vodák, potápěč a dobrodruh. Jednatel cestovní kanceláře LIVINGSTONE. Vizionář s širokým záběrem aktivit. Má za sebou mimořádné výkony v průzkumu extrémních oblastí i řadu úspěšných expedic: Polar 89 (se psím spřežení na polár), Marco Polo (napříč Asií), Hedvábná stezka (rok a půl asijskými státy), Živá Afrika (napříč Afrikou v modulu Tatry). Věnuje se hlavně oblastem izolovaných etnik. Publikuje úspěšné knihy, spolupracuje s televizemi, moderuje, pořádá výstavy s rekordní návštěvností, osnuje happeningy. Extrémní dobrodruh, zároveň šarmantní společník a obratný diplomat. Gejzír myšlenek a nápadů s abnormálním nasazením a výdrží...