Za klenoty And

Libor Vaicenbacher - klenoty and (4)

S Fotografem, biologem a cestovatelem Liborem Vaicenbacherem navštívíme tropický sever nejdelšího světového pohoří, And. Zelenou peřinu horského lesa si přetáhneme přes hlavu v Kolumbii. Dozvíte se, jak místní armáda pozná, že po vás nemá v lese střílet i další praktické maličkosti.

V Ekvádoru vystoupáme až na vrchol jedné z nejvyšších aktivních sopek světa, bezhlavého ponča, obecně známého pod jménem El Cotopaxi. Dozvíte se, jak se v zemích okolo rovníku stopuje a to i s rodinou. Zamáčknete slzu při pohledu na největší vodopád Ekvádoru, který již nikdo nikdy nespatří.

Mimochodem, víte co přiměje předního českého přírodovědce, aby o jistém panenském koutu amazonských And prohlásil: „doufám, že až sem pojedu příště, tak tady bude stát dálnice!“? Také to se na přednášce dozvíte. Hlavně se ale připravte na nadstandardní porci přírody, zejména té opeřené. Hlavním cílem Liborových cest do Jižní Ameriky jsou totiž posledních 15 let ptáci.

Koná se:

Kolem Světa | 17. 03. 2024 | Stage Adventure | 17:10 - 18:10 | detail festivalu

Libor Vaicenbacher je pedagog, biolog, fotograf, průvodce a v současné době zejména redaktor fotografického webu PhotographyLife.com. Jeho badatelská činnost ho před více než patnácti lety poprvé zavedla do Latinské Ameriky a od té doby se tam pravidelně vrací. Mezi jeho zamilované destinace patří zejména tropické Andy Ekvádoru a Kolumbie. Liborovy fotografie byly oceněny například v soutěži Nature's Best nebo Golden Turtle.