Kavkaz pohledem otce offroaďáka a syna trekaře

Jakub Solc - kavkaz (3)

Radek a jeho syn Jakub promluví o svých letošních expedicích do gruzínského Kavkazu. Každý z nich absolvoval cestu v jinou dobu a trochu jiným způsobem. Zatímco Jakub je vášnivý trekař a milovník hor, Radek preferuje pohyb v terénu offroadovým expedičním speciálem. Dvojice promluví o dvou různých způsobech, kterými si užít dechberoucí panoramata vysokohorského reliéfu Velkého Kavkazu. Přednáška nejen o odlišném pojetí cestování v gruzínských horách, ale také o zážitcích a osobitém charakteru této asijské země.

 

Jakub je nadšený fyzický geograf, milovník hor a vodních toků, učitel zeměpisu, ale také cestovatel zaměřený na horský trekking a dálkové traily. V létě roku 2017 absolvoval sám pěšky téměř 500 km dlouhou cestu severním Švédskem po trailu Kungsleden, kde definitivně propukla jeho touha chodit dálkové trasy. Letos se vydal na další, ještě delší solo cestu, a to právě na přechod španělských Pyrenejí od Atlantiku ke Středozemnímu moři.

Radek je profesionální offroadprůvodce, zkušený cestovatel s nebojácnou povahou a znalec aut. Preferuje cestování za pomocí svého offroadového expedičního speciálu. Z jeho koníčku se postupně stala práce a v dnešní době organizuje a vede expedice v terénních vozech do různých zemí Evropy, Afriky i Asie. Letos podnikl dobrodružnou výpravu na Kavkaz po vlastní ose, kde kromě Gruzie, navštívil i Arménii, Turecko a Rusko.