Kanada a Aljaška – 13 000 km Land Roverem

Alca a Maja - landroverem (13)

Alča a Mája dostaly nabídku, co se neodmítá –⁠ na pár měsíců starého Land Rovera Defendera. A s ním vyrazily přes širou Kanadu až na vysněný divoký sever –⁠ na Aljašku. Jak asi vypadalo 13 000 km v autě, pro které se na severu nedají sehnat náhradní díly? Jak se dvě holky popraly s cestou mimo asfaltky? A jak se v takovém Defenderovi vůbec žije? To se formou fotografií, videí i písní na ukulele dozví účastníci přednášky Land Roverem na Aljašku a dál pěšky v rámci festivalu Kolem Světa.

Ale především to bude o setkání s divočinou. O strachu, jaký holky zažily, když na ně běžel grizzly. O kráse divokých zvířat i náročnosti chození v oblastech, kde neexistují traily. O mizejících ledovcích. Aljaška je nazývána „poslední hranicí“ –⁠ pro Alču s Májou to byla hranice civilizovaného světa, jejich strachu i schopnosti žít v divočině.

Rády chodí pěšky divočinou, nejraději tou kde jsou medvědi a je slyšet vytí vlků. Mají za sebou cestu kolem světa i dálkové traily v Patagonii, na Aljašce, PCT a PNT. Společně skládají autorské písně na ukulele, které mají v krosně vždy s sebou, vydaly dvě knihy ze svých cest a přednášejí pro veřejnost. Alča se věnuje tvorbě webů a Mája je freelance ilustrátorka. Společně tvoří sehrané cestovatelské duo aawesome.cz.