Kanada a Aljaška – 13 000 km Land Roverem

Alca a Maja - landroverem (13)

Alča a Mája dostaly nabídku, co se neodmítá –⁠ na pár měsíců starého Land Rovera Defendera. A s ním vyrazily přes širou Kanadu až na vysněný divoký sever –⁠ na Aljašku. Jak asi vypadalo 13 000 km v autě, pro které se na severu nedají sehnat náhradní díly? Jak se dvě holky popraly s cestou mimo asfaltky? A jak se v takovém Defenderovi vůbec žije? To se formou fotografií, videí i písní na ukulele dozví účastníci přednášky Land Roverem na Aljašku a dál pěšky v rámci festivalu Kolem Světa.

Ale především to bude o setkání s divočinou. O strachu, jaký holky zažily, když na ně běžel grizzly. O kráse divokých zvířat i náročnosti chození v oblastech, kde neexistují traily. O mizejících ledovcích. Aljaška je nazývána „poslední hranicí“ –⁠ pro Alču s Májou to byla hranice civilizovaného světa, jejich strachu i schopnosti žít v divočině.

Alena Mahlejová a Marie Šnajdrová, aneb Alča a Mája cestují ideálně jen s krosnou na zádech a nejlépe pěšky. Mají za sebou téměř roční cestu kolem světa i přechod Patagonie nebo třeba PCT (Pacific Crest Trail). Tentokrát se ale do divočiny dostaly stylově a nasedly do Land Rovera Defendera. Mája má především zkušenosti z vysokých hor, Alča je zase skvělá při setkáních s lidmi. Jejich nejdůležitější částí výbavy je ukulele, díky kterému překonaly již mnoho deštivých dní a taky se mohou dělit o radost s dalšími.