Norské Lofoty a Švédsko nad polárním kruhem

Jarda Bouzek - lofoty_1

Báječné a všemi opěvované norské Lofoty. Jsou skutečně tak krásné? A jak to vypadá na údajně nejsevernějším bodu evropského kontinentu? Severem Norska se vydáme z Lofot až na Nordkapp. A aby toho nebylo málo, vydáme se i do Švédska.

Švédsko není klasickou cestovatelskou destinací, ale možná vás překvapí, co všechno tu lze vidět a zažít. Nad polárním kruhem absolvujeme část jednoho z nejtěžších evropských treků v Národním parku Sarek a lze bez nadsázky říci, že se jedná o zážitek v pravdě drsný a jedinečný. Uvidíte mnoho fotografií nádherné švédské přírody a přidám i videa z ptačí perspektivy.

 

Cestovatel a fotograf, pro něhož je cestování splněným dětským snem. Velmi rád vyjíždí do méně i více vzdálených koutů naší planety, neboť tvrdí, že poznání a zážitek jsou největším bohatstvím, které lze získat. Pravidelně vystupuje se svými cestovatelskými zážitky na mnoha místech České republiky, ve školách a na cestovatelských festivalech. Na vlnách Českého rozhlasu Plzeň vypráví o cizích krajích v pořadu Náš host a můžete ho vidět také v televizním cestovatelském pořadu Travel Journal. Realizoval již několik autorských výstav svých fotografií. Je ambasadorem české značky LOAP.  Více info na www.theworldinpictures.cz