Madeira a Azorské ostrovy

Madeira_final_230a x

Na portugalském ostrově věčného jara, vůní, květin, vína (prostě na ostrově nejvíce přezdívek:-) strávila cestovatelka a publicistka Jana Troupová s celou rodinou covidové období. Hory, husté lesy, skryté vodopády, rokle a kaňony, lávové bazénky, výlety nad mraky i pod vodu. Ryby k večeři, exotické ovoce k snídani, mezitím poncha, míchaný nápoj z místního kvalitního rumu. I když má scestovalé „kde co“, Madeira jí doslova nadchla.

Azory tak na sebe nenechaly dlouho čekat – bublající sopky, smaragdová kráterová jezera, idylické vesnice, termální prameny, písečné pláže, náročné výstupy, lokální sýry, vína i sladkosti.

V čem vidí hlavní rozdíly? Co jí připadá společné? Nebo je to prostě JEDNO?

Jana Troupová je geografka, cestovatelka a publicistka. Ze svých cest (navštívila na 60 zemí) již více jak patnáct let píše články, pořádá cestovatelské besedy pro dospělé i děti. Vydala dvě knihy. Půl roku pracovně-cestovatelsky pobývala v Ekvádoru a půl roku v Bolívii. Také pracovala jako koordinátorka rozvojových projektů v Indii, v současnosti se věnuje pořádání zájezdů a individuálních cest a průvodcování především do Latinské Ameriky. Ráda má i jihovýchodní Asii, severní Evropu a ostrovy v Atlantiku. Mezi její nejoblíbenější destinace patří jakékoli zákoutí vysoko v horách, bezprostřední lidé a živé tradice, zejména pak v kombinaci s Bolívií, Peru, Barmou, Nepálem. Cestuje sama, ve dvojici, s dětmi (10 a 4 roky) i ve skupině jako průvodce.