Malajsie a Singapur

Milos Lammr - Malajsie (2)

Pojďte se s námi vypravit do nejvyspělejších zemí Jihovýchodní Asie. Nejdříve navštívíme bohatý Singapur, kde člověk přičichne k vůním Asie, ale stále se může nechat hýčkat všemi vymoženostmi západního světa. Nad čínskými restauracemi se zde do výšky tyčí moderní mrakodrapy a před horkem a vlhkem se můžete pohodlně schovat do jednoho z mnoha klimatizovaných nákupních center.

V Malajsii se zdržíme trochu déle. Podíváme se na rajské ostrovy východního pobřeží s křišťálovou vodou a bohatým podmořským životem, v národním parku Taman Negara se od domorodců naučíme rozdělat oheň či foukačkou trefit něco výživného k večeři, v Cameronské vysočině se osvěžíme při procházce mezi čajovými lístky. Vypravíme se i na Borneo, kde vystoupáme na nejvyšší horu Malajsie, Mt. Kinabalu, potěšíme se s orangutany a podél řeky Kinabatangan nás budou bedlivě pozorovat tlupy opic, hejna ptáků, zahlédneme i krokodýly a mnoho dalšího. Kulturou se nabažíme při podvečerních procházkách v jednom z mnoha měst, z nichž nesmíme vynechat moderní Kuala Lumpur, historickou Melaku nebo tajemné Kota Bharu s jedním z nejbarevnějších trhů v Malajsii.

 

 

Milujeme cestování a nemůžeme se ho nabažit! Na krátkou nebo delší dobu už jsme se zastavili na všech kontinentech kromě Antarktidy a chceme stále víc! Těch cestovatelských snů je tolik! Snažíme si je plnit, takže pár posledních let nás nejčastěji zahlédnete v naší malé obytce. Ať už je to zimní víkend v Krkonoších, nebo dlouhá prázdninová cesta. A zbytek našeho volného času? Fotky, fotky a fotky! A také vyprávění o nich

blázen do cestování