Malý Tibet v denících (sev. Indie, Ladakh)

Martina Trchova - DSC_0858

Mnoha talenty obdařená žena – zpěvačka, písničkářka, výtvarnice a cestovatelka – se v létě roku 2014 vydala do himalájské vesničky Mulbekh učit v místní škole výtvarnou výchovu a hru na kytaru. V severní Indii strávila 6 týdnů a podělí se s vámi nejen o fotografie, ale též o své deníkové črty a obrazy, protože tam kde jiní fotí, ona kreslí a maluje. V rámci večera zahraje též na kytaru několik ladackých i vlastních písní.

Z jejích deníkových záznamů a obrázků, které si přivezla z Himalájí, vznikla v roce 2015 její první autorská kniha Deníky z Ladakhu. Autentický příběh vysněné cesty, doplněný o CD s nahrávkami zpěvu dětí a přílohu s ukázkami toho, co všechno se dá v hodinách výtvarky v Indii dělat, bude mít s sebou, bude ze své knížky také číst a vy si budete moci osahat i originály všech jejích cestovních deníků.

Zpěvačka, písničkářka, malířka, výtvarnice a v neposlední řadě cestovatelka. Na svých cestách místo focení spíše maluje a dává vzniknout nádherným deníkům z cest, třeba z její osamělé poutě do Santiaga,  Banátu a mnoha dalších míst. Svoje malířské dovednosti předávala malým dětem v zapadlé škole v Himálajích, kde děti nejen učila malovat, ale i hrát na kytaru.