Marokem s dětmi

Lucie Novakova - 01_stopujeme ve stredni casti Maroka

Narození dětí vůbec nemusí znamenat, že člověk pověsí cestovatelské boty na hřebík. Stačí trochu zpomalit, poskytnout víc prostoru na hraní a lelkování a svět je Váš. A pokud jste ochotni chodit občas pěšky, jezdit i stopem a spát ve stanu, nemusí cesta ani příliš zatížit rodinný rozpočet.

Maroko je nádherná, pestrá země, leží blízko, ale její kultura je pro nás velmi exotická. V roce 2013 jsme v ní strávili šest týdnů spolu s našimi třemi dětmi (3, 6 a 8 let) a rodinou svých přátel.

Pavel a Lucie Novákovi, architekt a překladatelka, bydlí spolu se svými třemi dětmi v chalupě v Jizerských horách. Do světa je to táhlo vždycky, ani ne pro nějaké sbírání zážitků, spíše jako poutníky, pro lepší poznání sebe samých i světa, ve kterém žijí. Ve dvaadvaceti vyrazili na půl roku do Indie a Nepálu, po ukončení studií pak sbalili batohy a strávili dva roky stopováním po Asii. Po narození dětí pak zamířili do Austrálie a dvakrát do Spojených států a v roce 2013 do Maroka. Nejraději chodí pěšky s batohem po horách. Vyšly jim tři knížky: Dva roky po Asii stopem, Ladak – cesta do Malého Tibetu, Národní parky USA- nebojte se cestovat s dětmi. www.komplexnimysleni.cz