Na prázdniny do kanadských Rockies

Jakub Jaros - kanada (9)

Okamžiky, jako když ze spacáku pozorujete slunce šplhající nad hradbu ledovcem zdobených hor, společnost vám dělají svišti, syslové, lososi míhající v řece a jeleni wapiti pasoucí se na protějším břehu, a široko daleko není nic než kilometry pralesa, se musí zažít.

To ale neznamená, že by k šestitýdennímu putování napříč Rocky Mountains nebylo co říci. Právě naopak. Míst, které si zaslouží navštívit, byť jen prostřednictvím fotografií, jsou v tomto koutu Kanady stovky a ještě mnohem více je zážitků a historek, co stojí za to vyprávět.

 

Občasný cestovatel, zapálený kajakář, rekreační lezec, amatérský fotograf a velký příznivec jakýchkoliv dobrodružství spojených s pobytem na čerstvém vzduchu. Zálibě v poznávání nových míst podlehl během vysokoškolského studia geografie a postupně tato volnočasová aktivita přerostla v posedlost. Nyní svůj život dělí mezi tři fáze: první, když je na cestách, druhou, když se z cest vrátil a probírá se dovezenými fotkami a cestopisy a konečně třetí, když se na cestu chystá, leží v mapách, průvodcích a řeší, zda si tentokrát vezme jen pohorky a batoh nebo také loď a pádlo.