Napříč arabskou zemí Sýrie

Pavel Chlum - Syrie - DSC_0296

Z tisíce let starého centra Damašku se jen s batohem místní dopravou přesuneme přes nekonečné pouště do města Palmýra s úchvatnými římskými rozvalinami. Navštívíme světoznámý nikdy nedobytý křižácký hrad Krak de Chevaliers střežící jediný průchod přes horské pásmo Džabal Ansáríje. Zavítáme i do beduínských úlovitých domů v pouštní vísce Sarúdž. Na severu země se propleteme uličkami metropole Allepa a o 200km východním směrem si zaplaveme v historicky významné řece Eufrat.

Cestovatel, přednášející, web administrator, fotograf. Narozen 1985. Bydliště: Troskovice. Vystudoval v roce 2004 Obchodní Akademii v Turnově se zaměřením na cestovní ruch. Následovalo studium angličtiny na Jazykové Akademii v Jičíně a později na VOŠ Hořice obor státní správa. Učil se základy němčiny, španělštiny, či ruštiny. Cestuje a fotografuje již od mládí. Během cestování si užívá nejen zážitky, ale i fotografování a následné cestopisné přednášky.

cestovatel, vrchní střihač a letec dronu. Narozen 1984. Bydliště Jičín. Vystudoval v roce 2010 VŠE v Praze a v současnosti pracuje na pozici finančního ředitele Trevos Košťálov. Zajímá ho mimo cestování také hudba, lyžování, kolo, motorka a dobré jídlo. Cestuje od útlého mládí, kdy začal s rodinou po dovolených jako většina. V dospělosti ho s kamarády však chytlo dobrodružnější cestování po celém světě. Společně s Pavlem Chlumem a dalšími kamarády z Tripel.cz procestoval přes 30 zemí na čtyřech kontinentech.