Nebe nad Jemenem

TOMAS-SEBEK-jemen-3-922x1024

Odjet jako chirurg na misi s Lékaři bez hranic neznamená jen vracet vyhřezlá střeva zpátky do břicha. I přes každodenní hřmění střelby, všudypřítomnou hrozbu cholery, operace těžce postřelených dětí a nedostatek spánku se Tomáš Šebek na své jemenské misi snaží pozorovat běžný život, který se skrývá pod tímto válečným závojem. Jak se žije muslimským lékařkám? Jaké lidské příběhy se ukrývají za tvářemi pacientů a co o nás prozrazují naše jména? To vše popisuje Tomáš Šebek ve své nové přednášce z místa současné největší humanitární katastrofy na světě, ale zároveň nezapomíná zapojit i smysl pro humor a nadsázku.

TATO PŘEDNÁŠKA SE BUDE PŘENÁŠET ONLINE, tak pokud nebudete na festivalu přítomni, tak můžete být s námi alespoň na streamu. ONLINE VSTUPENKY můžete koupit zde: https://www.smsticket.cz/vstupenky/27066-online-tomas-sebek

Po osmi letech své chirurgické praxe v Nemocnici v Hořovicích odjel v roce 2010 na první misi mezinárodní humanitární organizace Lékaři bez hranic na Haiti. Během svého působení v irském Dublinu ji pak v roce 2012 zopakoval a vydal svou první knihu Mise Haiti - 6 měsíců s Lékaři bez hranic, kterou podporuje svého tehdejšího kolegu a nynějšího haitského studenta medicíny na Karlově Univerzitě. Od roku 2013 v Nemocnici na Františku pracuje na chirurgickém oddělení. Odtud odjel na svou třetí misi do válkou zmítaného Afghánistánu, kterou v roce 2015 zopakoval. Po návratu vydal druhou knihu Mise Afghánistán - Český chirurg v zemi lovců draků. Na pátou misi tentokrát do Jižního Súdánu odjel v zimě 2017 a vyšla jeho třetí knížka Africká Zima. Na misích se jako válečný chirurg věnuje kromě běžné chirurgie i úrazové chirurgii břicha, hrudníku a končetin. Moderoval pražský TEDx a zajímají ho technologie v medicíně. Je spoluzakladatelem telemedicíny uLékaře.cz. Baví ho triatlon a jednou má prý v plánu i ironmana ... Pilotuje letadlo a v roce 2015 dostal cenu za statečnost.