Nejkrásnější trek Peru: Cordillera Huayhuash

Lukas Synek - Peru (5)

Ještě před pár lety v pohoří Cordillera Huayhuash [uvajvaš] řádili banditi. Cizinci si nebyli jistí životem. Dnes patří toto peruánské pohoří ke světovým pokladům vyhledávaným milovníky vysokohorské turistiky.

Náročný trek kolem celého horského masivu měří jen 90 km, ale téměř každý den se přechází vysoké sedlo šplhající k 5000 m. Odměnu za naše úsilí nabízejí tyrkysová jezera, horské pampy, kvetoucí kaktusy a bělostné štíty korunované druhou nejvyšší horou Peru (Yerupaja – 6635 m) … a dole v civilizaci pak samozřejmě pečené morče.

Jak se s trekem poprala parta sehraných kamarádů uvidíte v nové projekci Lukáše Synka.

Rostlinný biolog se zaměřením na buněčnou biologii a fluorescenční mikroskopii. Jako cestovatel a fotograf cestuje pouští i pralesem nejraději v „zemích, kam se nejezdí“. Má za sebou např. úspěšnou expedici po Hedvábné stezce, včetně publikované knihy, trek divočinou Grónska nebo podél Nilu až do Chartúmu. V tradičních exotických zemích byl průkopníkem cestování s malými dětmi. Provázel v Jemenu, Iráku a Uzbekistánu. Rád se vrací především na Blízký východ, kde nyní dokonce strávil více než tři roky v Saúdské Arábii.