Nejkrásnější NP a treky JZ USA

Karel Wolf - usa portret

Málokdo by věřil, že v Americe jsou stále místa, kde nemusíte potkat půl dne živáčka, můžete strávit celé dny v divoké přírodě, obklopeni jen impozantními skalisky, vodopády nebo soutěskami. Úchvatná dech beroucí panoramata, divokou krásu přírody, daleko od civilizace a velkých měst, to vše nabízí „divoký Západ“. Mnohá místa zůstávají stále stejná jako před 100 lety, horké pouště, národní parky a rozlehlé pláně obývá jen pár indiánských farmářů. V létě zde teploty neklesnou pod 40 stupňů, ale mnohé soutěsky a vysokohorské parky nabízejí příjemná místa ke kempování i k mnoha dobrodružným výpravám během horkých letních dnů. O setkání s medvědy, trekování ve vodě v soutěsce i v třítisícových průsmycích, nejteplejším místě USA, indiánských zvycích a hlavně o dobrodružství na cestě napříč jihozápadem USA s dvěma malými dcerami, jedním autem a jedním stanem vám povypráví dvojice cestovatelů Jana a Karel Wolfovi.

Fotograf, přírodovědec, ředitel cestovatelského festivalu Kolem Světa. Procestoval řadu zemí Afriky, Asie i Ameriky. O zajímavých místech, lidech a kulturách, které zachytil na svých fotografiích, přednáší široké veřejnosti a píše reportáže z cest.

Vystudovala magisterské studium obecných dějin a teorie umění, obor teatrologie na FFUK v Praze. Dva roky studovala také v Indonésii na Institutu umění tradiční balijský tanec a stínové divadlo. V roce 2006 založila Spolek Kintari foundation, v rámci něhož Jana prezentuje umění JV Asie v Čechách a podporuje vzdělání chudých dětí v Indonésii, kde Kintari provozuje několik škol a talentovaným studentům umožňuje další vzdělávání. S manželem Karlem procestovala nejen JV Asii, ale také řadu zemí Afriky, Evropy a Ameriky. V posledních letech se vydávají na dobrodružné cesty po světě i se svými třemi dětmi.