Nepál křížem krážem

2022-plakat-honza-trava-nepal_KONCEPTY01-20 X

Od treků po osmitisícovky
Od nížin po velehory
Jak vybrat správný trek a jak se na něj připravit?
Jak vybrat správnou expedici a jak se na ní připravit?

Honza „Tráva“ Trávníček je jeden z nejzkušenějších českých himalájských lezců, který vystoupal již na pět osmitisícovek – Gašerbrum (2009), Manáslu (2011a 2021), Annapurnu (2012), K2 (2014) a Čo Oju (2016).
Vysokohorské lezení bez kyslíkového přístroje a pobyt v horách se stalo jeho životní náplní a proto svůj čas dělí mezi vysokohorské expedice a nepálské treky, kde průvodcuje se svou přítelkyní Miri.  Život prostě není jen o těch vrcholech, ale i o nádherné cestě k nim.

 

Ing. Jan Trávníček (1976) vystudoval pedagogickou fakultu na ZČU – obor Ekonomická a regionální geografie a Fakultu aplikovaných věd – obor geomatika. Geodézii a pedagogické praxi se věnoval až do roku 2018, kdy se jeho horské aktivity začínají „zprofesionalizovat“ Tento plzeňský cestovatel a organizátor různých sportovních i kulturních akcí je bývalý manažér legendární rockové hudební skupiny Znouzectnost a v současnosti i jednatelem v outdoorové společnosti Summit Drive, zabývající se správou lezecké stěny, teambuildingy a organizováním lezeckých kurzů. Odbornou přednáškovou činnost dělí mezi projekce pro veřejnost, školy a firmy.