Horká půda Nikaraguy

Katka Roudnicka - nikaragua - 01

Nikaragua je málo navštěvovaná středoamerická země. Leží v tzv. pacifickém kruhu ohně a na jejím území se nachází 7 činných sopek. Když se k vulkanické aktivitě připočte nespočet horkých hlav a desetiletá občanská válka, je rázem špatná pověst na světě. My však představíme Nikaraguu jako zemi s nádhernou přírodou a přátelskými lidmi.

Na jedné z činných sopek přespíme, abychom mohli nahlédnout do samotného jícnu pekla a spatřit žhnoucí lávu. Revoluční bojovníci z Leónu se stanou našimi průvodci a představí svůj pohled na sandinistické hnutí. V horském mlžném lese budeme klouzat bahnem, prchat před naštvaným býkem a cestovat s přátelským ale ozbrojeným místním bossem. Nikaraguu projedeme na motorce, na korbě, ale hlavně v chicken busech – starých amerických školních autobusech.

Dvojice na cestách i v životě. Bývalí redaktoři cestovatelského webu HedvabnaStezka.cz a moderátoři expedičního sálu na festivalu Kolem světa v Praze. O články a záznamy z cest se dělí rovným dílem – Tomáš se drží foťáku a Katka písmenek. Výsledné články publikují v časopise TravelFocus.