Norsko: Treky za slunovratu

filip mayaer - norsko (4) x

Cestování Norskem za slunovratu je jedinečný zážitek, který umožní prozkoumat jednu z nejkrásnějších zemí na světě v nočních hodinách. Když se v Norsku přiblíží letní slunovrat, země se ponoří do období tzv. „bílé noci“. V této části roku slunce nesestupuje pod horizont a noc zůstává „osvětlena“ slunečními paprsky, což vytváří magickou atmosféru pro dobrodruhy a milovníky přírody. A právě v tomto období trekujeme po Norsku.

Začátek treku může být kdekoli v norské divočině, od malebných fjordů až po drsné hory a ledovce. Během putování můžete spatřit ohromující scenérie, jak se mění pod vlivem nočního světla. Fjordy, široká údolí, jezera a tajemné lesy září v jasném světle, které vytváří neuvěřitelně kontrastní obrazy. Pokud máte štěstí, můžete být svědkem nekonečných a krásných západů i východů slunce. Přes den můžete odpočívat ve svých stanových táborech nebo chatkách a věnovat se různým aktivitám, jako je rybaření, kajakování na fjordech nebo jednoduše relaxaci v přírodě.

Noční trek vám také poskytne možnost absolvovat dobrodružství bez lidí, kdy se ocitáte na slavných místech jako Trolltunga či Preikestolen úplně sami při plné viditelnosti. Žádné fronty, žádné čekání na fotky. Celý zážitek z trekování divočinou za slunovratu v noci v Norsku je nejen dobrodružný, ale také velmi inspirující. Ponoření do této krásné přírody za úsvitu slunce v noci vytváří nezapomenutelné vzpomínky a umožňuje vám spojit se s norskou divočinou zcela jedinečným a hlubokým způsobem.

Nechte se inspirovat dobrodružnou výpravou, na kterou se ke mně můžete přidat a celou ji se mnou absolvovat.

Filip Mayer je autor Deníku dobrodruha, který založil v roce 2017. Cítil totiž strach ve společnosti z něčeho nového, nepoznaného, z jiných ras a kultur, přičemž on sám projel více jak 60 států světa a poznal, že všude po světě jsou lidé stejně hodní jako u nás. Deníkem dobrodruha ukazuje společnosti, že jedinou cestou je být otevřený a snažit se pochopit ostatní.