Nový Zéland

Matej Halouska - Nový Zéland (8)

Nový Zéland patří k nejhezčím místům na Zemi a nejen díky popularitě, kterou získal po uvedení filmové trilogie Pán prstenů patří k vysněným destinacím mnoha cestovatelů i turistů. Díky vzdálenosti od ostatních kontinentů, kromě Austrálie, se na Novém Zélandu vyvinula a zachovala unikátní fauna a flóra. Rozlehlost země ve spojení s nízkým počtem obyvatel je kombinace, která vyhovuje každému, kdo chce z ruchu velkoměst uniknout do ticha přírody.

Novému Zélandu se intenzivně věnuji již od roku 2014, jsem autorem největšího českého portálu o Novém Zélandu VisitKiwi.cz a webu WHS-zeland.cz a každý rok (v normální situaci) navštíví mé přednášky o Working Holiday programu stovky mladých lidí. Díky dlouhému pobytu na Novém Zélandu (15 měsíců) a dlouholeté práci dovedu o této zemi přednášet v různých podobách. Přednášky o Novém Zélandu mohou mít různé zaměření a různou délku podle cílového publika.

Cestovatel a organizátor cestovatelských událostí. Dva roky strávil na ostrově Svatý Martin v Karibiku, rok a půl na Novém Zélandu a v Austrálii. Dnes pomáhá mladým lidem vycestovat na Nový Zéland, přednáší o svých cestách po celé ČR a pořádá 2 cestovatelské festivaly. Více na www.tomsapovalov.cz