Obytňákem kolem světa

001 - titulní foto

Během čtrnácti a půl měsíce jsme s našimi třemi školou povinnými dětmi procestovali USA, Mexiko, Střední i Jižní Ameriku, Japonsko a Austrálii. Skoro rok a čtvrt jsme bydleli v obytném autě a spali nejen v kempech, v divoké přírodě a na opuštěných plážích, ale také na benzínkách a na parkovištích před supermarkety. Vylezli jsme na čtyřtisícovou aktivní sopku, koupali se v Karibiku, jezdili na koni, šnorchlovali na korálovém útese, ochutnali street food v Mexiku, prochodili New York, Buenos Aires, Tokio i Sydney. Ale také jsme se s dětmi denně učili, najezdili tisíce kilometrů, vyrovnávali se s výškovou i ponorkovou nemocí, kulturními šoky i odloučením od kamarádů a rodiny.

V naší prezentaci bychom vám chtěli sdělit, že dlouhodobé cestování s dětmi není dovolená, ale že se to dá zvládnout a užít si to. Podělíme se s vámi o to, jak jsme se na cestu chystali, jaké problémy jsme během cesty řešili a jaká specifika cestování 56.000 km obytňákem kolem světa se třemi dětmi přináší.

Eva a Jan Kočí jsou rodiče tří dětí, kteří se cítili unavení z každodenního kolotoče kolem práce, domácnosti a rodiny. Společně se rozhodli z něj na čas vyskočit a vydat se vstříc ročnímu dobrodružství. Nechali si přestavět nákladní auto na obytňák, prodali byt v Praze, dali výpověď v práci, poslali obytňák do USA a koupili letenky do New Yorku. Na cestě kolem světa strávili s dětmi čtrnáct a půl měsíce, pak se vrátili do rodného Brna a zase pomalu naskočili zpět do kolotoče. Po celou dobu cesty vedli blog s každodenními deníkovými zápisky, ze kterých se chystají vydat pět e-booků. Najdete je na www.svetuvstric.cz nebo na IG jako @svetuvstric.