Pestrá a rozmanitá Dominikánská republika

Katerina Bartosova - dominikana  (4)

Dominikánská republika není zdaleka jen synonymem pro nádherné písečné pláže a průzračné moře. Na své si přijdou i milovníci zvířat, historie, kultury, dobrého jídla či vyznavači aktivní dovolené, vodních i adrenalinových sportů. Právě tuto rozmanitost se Vám pokusím přiblížit.

V Puerto Plata vyzkoušíme kiteboarding a surfování. Fyzickou kondici potrénujeme při výšlapu na nejvyšší horu Karibiku – Pico Duarte v oblasti Jarabacoa. Energii na další putování doplníme dobrým jídlem, kávou, čokoládou i dominikánským vitamínem R. Vydáme se do národních parků a při troše štěstí uvidíme keporkaky, kapustňáky či krokodýli. Pak se z panenské přírody přesuneme přímo do srdce civilizace, nejstaršího evropského osídlení v Novém světě, do Koloniální zóny Santo Dominga zapsané na Seznamu kulturního dědictví UNESCO. A na závěr si zalenošíme na plážích v Punta Caně, Bayahibe či Juan Dolio.

Karibskou atmosféru dokreslí taneční vystoupení merengue a bachaty, karnevalová postava Diablo Cojuelo a ochutnávka dominikánského rumu.

Procestovala různé kouty České republiky, Evropy i Světa. Nejvíce ji okouzlila Latinská Amerika, a to především kulturou, obyvateli a nádhernými přírodními scenériemi. Po Chile, Argentině a Peru se nyní zaměřila na Dominikánskou republiku. Cestování a cestovnímu ruchu se věnuje nejen ve svém volném čase, ale i v pracovní rovině.

NÁRODNÍ TURISTICKÝ ÚŘAD DOMINIKÁNSKÉ REPUBLIKY:
Nejedná se o cestovní kancelář ani agenturu, která by prodávala zájezdy. Národní turistický úřad Dominikánské republiky funguje jako státní instituce při Ministerstvu cestovního ruchu v Santo Domingu. Dominikánskou republiku propaguje v České republice, Polsku a v zemích východní Evropy. Úřad turistům poskytuje zdarma informace, tipy, rady, mapy a průvodce, které pomohou při plánování cesty do Dominikánské republiky.