Příběhy z oceánů

George Karbus (2 of 6)

Před čtrnácti lety se divoké západní pobřeží Irska stalo jeho domovem. V obřích vlnách severního Atlantiku našel nejen sám sebe, ale také přátelského divokého delfína, který mu změnil život. Učil se od moře a inspirován delfíním kamarádem, se vydává i s rodinou na cestu po světových oceánech, kde se setkává tváří tvář s kosatkami drsné Arktidy a nebo s obřími keporkaky jižního Pacifiku. Jeho láska k přírodě a fotografii hraničí až s posedlostí a hluboce se odráží na jeho snímcích.

“Snažím se zachytit krásy našeho krásného světa a ukázat lidem opravdové poklady života. Doufám, že mohu lidi inspirovat, aby žili ve větší harmonii s přírodou.”

Jirkova práce je uznávaná po celém světě a svědčí o tom i trofeje z nejprestižnějších foto soutěží světa jako je Wildlife Photographer of the Year, Nature’s Best Photography, Outdoor Photographer of the Year, nebo Red Bull Illume. Jeho služby pravidelně využívají i takové firmy jako Nikon, Red Bull, nebo Suunto. Jeho díla byla vystavována ve světových galeriích ve Washingtonu, Hong Kongu, Londýně a Japonsku. Pravidelně publikuje do časopisu Nature’s Best, BBC Wildlife magazine, BBC Focus, Nikon Pro, Outdoor Photography.