Film Race Across America

_DanPolman_foto_Traga_titulka_ (2)

Dan Polman zvládl v červnu 2019 bezmála 5000 km dlouhý závod Race Across America (RAAM) vedoucí napříč USA ze západního pobřeží (Kalifornie) k východnímu pobřeží (Maryland) za 10 dní, 19 hodin a 49 minut. Stal se třetím Čechem v 38leté historii závodu, který jej dokončil. Petr Novák zaznamenal celý příběh (od na čtyři kusy zlomené klíční kosti dva měsíce před startem, přes samotný RAAM, až po uvítání týmu na zaplněném náměstí v Nové Pace). „Ten příběh je opravdu nářez a Ňůmenovi se ho dle reakcí publika podařilo přenést na plátno,“ dodává k filmu Danda Polman.

Trailer filmu:

Více o RAAM:
Limit na dokončení 4940 km dlouhého závodu je pouhých 12 dní, jeho trasa vede třemi pouštěmi s teplotami až 50°C, přes tři horská sedla s výškou 3000 metrů, kde jsou teploty okolo nuly, přes pláně s nekonečnými rovinami a silným větrem i územím s častými dešti. Danda denně překonal v průměru 460 kilometrů a spal 1 hodinu a 40 minut. Jak takto extrémní výkon je možné vydržet? Co vše lze na cestě napříč USA zažít a vidět? Odpověď na tyto i mnoho dalších otázek týkajících se nejen RAAM vám poskytne Dan při besedě po filmu.

Více o „ultrapaku“ Danu Polmanovi najdete na jeho webu: www.danielpolman.com.

S manželkou Šárkou a dcerami Danicou (*2007) a Sárou (*2013) žije v podkrkonošském městečku Nová Paka. Přes 14 let pracoval jako šéfredaktor časopisu lidé&HORY, editor webu www.lideahory.cz, podílel se na organizaci Mezinárodního festivalu alpinismu a outdoorových kempů v Alpách. Nyní působí jako nezávislý publicista.