Rok na cestách: jak našetřit a vyrazit do světa

MAREK TURYNA - ROK NA CESTACH - sunrise rice paddies Bali

Několik let jsme pravidelně sedávali v publiku na Kolem Světa a říkali si: Jak je možné, že tenhle člověk tak často cestuje? Jak to dělá? Chci to taky tak mít. Pět týdnů dovolené v roce je málo, musíme s tím něco udělat. A tak jsme začali. V březnu jsme se zřekli své kariéry v korporátu a v květnu vyrazili na naší první cestu. Co tomu předcházelo? Jak jsme na cestování našetřili? A co děláme pro to, abychom si mohli naší cestu prodloužit? Ukážeme vám, že to není nic těžkého a že za rok můžete na vaší cestu vyrazit i vy.

Cestovatel na plný úvazek, který skončil v práci a snaží se na cestách postavit na vlastní nohy. Cestování je jeho vášeň, navštívili s přítelkyní Kristýnou již pětadvacet zemí světa včetně Maroka a Thajska, které se staly tak trochu jejich druhým domovem. Na cestování je oba nejvíce baví svoboda a nečekané situace, ve kterých se ocitají. Rádi fotí a natáčí videa a nedávno přibrali další koníček: vytvořili cestovatelský blog Doba Letová.cz, na kterém lidem radí z vlastních zkušeností, jak se dá levně a často cestovat po celém světě.  

Cestovatelka na plný úvazek, která skončila v práci a snaží se na cestách postavit na vlastní nohy. Cestování je její vášeň, navštívili s přítelem Markem již pětadvacet zemí světa včetně Maroka a Thajska, které se staly tak trochu jejich druhým domovem. Na cestování je oba nejvíce baví svoboda a nečekané situace, ve kterých se ocitají. Rádi fotí a natáčí videa a nedávno přibrali další koníček: vytvořili cestovatelský blog Doba Letová.cz, na kterém lidem radí z vlastních zkušeností, jak se dá levně a často cestovat po celém světě.