Rozmanitou Indočínou – zn. studentsky

Radka Micunkova - indocina (4)

Vydejte se s námi na cestu čtyřmi zeměmi Indočíny za 40 dní! Společně navštívíme oslnivé buddhistické chrámy Thajska, nespoutanou přírodu severního Laosu, vypravíme se proti proudu času k legendárním angkorským chrámům na území Kambodži a vystoupáme do výšek malajských hor i mrakodrapů v Kuala Lumpur.

Radka vystudovala antropologii se zaměřením na turismus. S cestováním začala již v raném věku, kdy podnikala cesty převážně do Indonésie, kde pracovala na několika rozvojových projektech. Během mnohých cest do jihovýchodní Asie, blízkého východu, Afriky, Severní i Latinské Ameriky, Austrálie i Oceánie měla možnost navštívit různé kulturní památky i přírodní krásy, ale také experimentovat s místními kulinářskými specialitami. Zájem o neobvyklé pochoutky, konkrétně o entomofagii, dále rozvíjela během pořádání několika street food festivalů. Aktuálně pracuje v konzultační společnosti a působí v neziskové organizaci zabývající se prevencí onkologických onemocnění u mladých lidí.  

Barbora Fousková, narozena 1990 v Praze, pokračuje v magisterském studiu Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, obor hispanistika. V současné době se převážně věnuje studiu, učení španělštiny a práci s dětmi. Své vědomosti o hispánském světě si zpestřuje cestami do Asie. Poprvé se tam vydala v r. 2009 společně s občanským sdružením Kintari v rámci projektu Škola dětem na Lomboku (Indonésie). Kromě Asie, se s chutí vydává i po Evropě a nepohrdne poklady naší české země. Střední a Jižní Amerika prozatím zůstávají jejím osobním i profesním snem a plánem do budoucna.