Za gorilou horskou do Rwandy

Martin Prochazka - Rwanda - 122-4290

Na světě žije posledních cca 700 kusů volně žijících goril horských. Pokud je chcete vidět na vlastní oči, musíte se vydat do rovníkové Afriky, kde máte možnost si vybrat mezi D.R.Kongo,Ugandou a Rwandou, kde se na pomezí těchto tří států gorily horské stále volně vyskytují. Můj cíl směřoval do poslední zmiňované země, do NP Volcanoes, kde jsem po dvě cesty měl možnost spatřit tyto úžasné stvoření. Dále se podíváme do tábora výzkumnice Dian Fossey (film Gorily v mlze), která gorilám zasvětila svůj život a nalezla smrt v těchto místech.

V rámci promítání se dostaneme i do hl. města Kigali (nechvalně proslulého z 90let min. století, kde propukla největší genocida od II. světové války) a sousední Ugandy.

Přes deset let jezdí po světě a snaží se nacházet místa, o kterých dříve jen snil a byla mu tak vzdálená, jak si to jen člověk dokáže představit. Dneska člověka zalije krásný pocit, když kouká na dokument věhlasných stanic a může si říct, "na tomto místě jsem také pracoval" a hlavou mu začnou probleskávat vůně, pocity a veškeré zážitky, které tam prožil. Je krásné vědět, že i ty nejhlubší sny se dají splnit, chce to jen chtít.