S batohem napříč Ghanou
Ghana je v ČR známá především díky účasti Ghaňanů na MS ve fotbalu, ale nepatří mezi často navštěvované turistické destinace. Vydali jsme se do ní na měsíc v září 2015 a procestovali ji sami bez auta od jihu na sever a zpět, abychom vyzkoušeli na vlastní kůži, jak se tu místním žije. Zjistili jsme, že Ghana je pestrá nejen v barvách oblečení, ale že stejně tak rozmanitý je charakter celé země a jejích obyvatel. Navštívili jsme např. továrnu na ruční výrobu kente, kakaové plantáže, ašanty stále věřící v tradiční šamanismus a vesnici, kde žijí lidé staletí s opicemi. Během našeho povídání chceme přiblížit současnou Ghanu očima českých cestovatelů a podělit se o fotografie zachycující její nevšední atmosféru.
Linda Asha Commodore
Linda Asha žije v ČR, je profesionální tanečnice, a také vizážistka a terapeutka. Když má čas, ráda pomáhá dceři a jejímu partnerovi na veletrzích s prodejem bambuckého másla Nutt, které používá pro sebe i pro ostatní k revitalizačním masážím. Cestování má v krvi a je pro ni tak přirozené jako dýchání - rodina jejího praděda z matčiny strany přišla z Mongolska a její otec jel z Afriky až do Československa, aby tu vystudoval VŠ. Miluje pohyb, poznávání nových míst, lidí a jejich příběhů. Její MOTTO: Poznávání jiných národů a kultur je ta nejlepší cesta k svému vnitřnímu i celosvětovému míru. O cestě ke svým kořenům v Ghaně píše stejnojmennou knihu “Cesta ke kořenům”, kterou plánuje vydat v příštím roce.
Patrície Votíková
Její maminka pochází z Ghany, proto také již několikrát navštívila Afriku. Miluje cestování a hlavní smysl života vidí v poznávání. Věří v sílu myšlenky, vesmíru a přírody. Její motto: "Život není maraton mezi kolébkou a hrobem, život je teď a tady! Teď se smát, teď se radovat, teď si užívat!"