Skotsko: West Highland Way

Hana Jampilkova - skotsko (2)

V roce 2019 jsme s kamarádkou Barčou podnikly road trip po Skotsku. Pár dní po našem návratu jsme se dozvěděly, že tam existuje dálková trasa zvaná West Higland Way, která měří 150 km. V ten den jsme si řekly, že na ni spolu jednou vyrazíme. A ten den nastal 14.4.2023. Za mě to byl jeden z nejjednodušších přechodů vůbec. Jednu noc jsme měly stan plný slimáků, na konci treku jsme došly se spálenými obličeji (jak už je ve Skotsku zvykem :D ) a navštívily jsme mnoho restaurací, protože by byl hřích je po cestě vynechat. Tento trek toho nabízí mnoho, a tak se těšíme až Vám o něm všechno povíme.

Koná se:

Kolem Světa | 16. 03. 2024 | Stage Adventure | 14:15 - 15:05 | detail festivalu

Hana Jampílková je milovnice hor, fotografka a cestovatelka. Od roku 2015 aktivně jezdí se svým batohem na zádech a zažívá nová dobrodružství. Byla na road tripech po Kanadě, na Islandu a ve Skotsku. Od roku 2019 si na svůj cestovatelský list přidává přechody hor. Doposud 2x přešla Šumavu, GR221 po Mallorce, GR20 (Korsika - nejtěžší trek Evropy), 2x prošla Tour du Mont Blanc a na přechodu GR131 po Tenerife viděla ze sopky Teide nejdelší stín světa.

Původem z Šumperka, je velký fanoušek všech možných i nemožných aktivit a vyhledává všechny možné druhy aktivit. Jezdí ráda do hor vstříc dobrodružství. Největší treky, na které je v životě hrdá je přechod Walliských Alp s výstupem na chatu Margaritu, přechod Skotska po West Highland Way a víkendový nákup v IKEA s přítelkyní. Přechod Skotska pro mě byl nový zážitek a zkušenost, které nelituji. Přece jen, jít s Hankou je zážitek už sám o sobě.