Stopem do Íránu

Lukas Matejcek - iran (3)

Lukáš se už ve svých18 letech rozhodl vyrazit stopem do Íránu. Hlavně proto, že ctí heslo, že sny se přeci musí plnit, k čemu by pak život vlastně byl!

Cestovatelský benjamínek, za kterého je Lukáš stále tak trochu považován, bude poutavě vyprávět o prvotních strastech, které jeho vůbec první odloučení od rodiny způsobovalo. Nevyhnul se pláči a to již po prvních kilometrech.

Celá cesta jako taková, je na mladíka ze sídliště velké sousto a když se k tomu přidá, že byl po šesti hodinách v Íránu okraden a den předem čelil pokusu o znásilnění, klube se z toho docela zajímavý příběh.

Lukáš Matějček je jeden z nejmladších českých cestovatelů, v osmnácti letech se vydal stopem do Íránu, a tak vlastně začala jeho cesta cestovatele a bloggera. Za svůj web získal v roce 2014 2. místo v celorepublikové soutěži Blog Talent. Ze své první cesty natočil krátké video, kterému se dostalo čestného uznání na cestovatelském festivalu Rajbas 2014 a kromě videa se podělil i o deníkové zápisky ze své cesty. Necestuje ale jen pro potěšení, zúčastnil se humanitárního projektu na Zakarpatské Ukrajině. Tři dny po maturitě se vydal na svou druhou cestu. Šest měsíců cestoval po Asii, učil děti angličtinu a poznával místní kraj. Procestoval Nepál, západní a jižní Indii. Nedávno se vrátil ze své třetí velké cesty Stopem po JV Asii. Momentálně dopisuje knihu, finišuje s dokumentárním filmem a přednáší o svých cestách.