Sýrie známá i neznámá

Lukas Kubin - Syrie (3)

Vydali jsme se do Sýrie bez jakéhokoliv očekávaní. Sýrie byla v té době na tzv. „ose zla“, ale přesto nás lákalo se tam podívat. Překvapila nás neskutečnou atmosférou prastarých měst s bohatou kulturou. Vstřícnost lidí byla naprosto ohromující. Zapomenutá města a oázy na starých obchodních stezkách nám brala dech. O městech, která již neexistují, o kultuře, která přečkala tisíce let, ale možná se už nedožije rána. O nádherných lidech, o báječném jídle, ale také o všem, co Sýrie znamenala včera. O tom všem bude naše povídání.

Vášnivý cestovatel, který miluje cizí kultury a různá etnika. Pracoval na vysokých manažerských pozicích a při každé volné chvíli jezdil po světě. Dle aplikace tripadvisor procestoval již 35% světa. Například Myanmar, Thajsko, Trinidad a Tobago, Japonsko, Indonésii, Maroko, Keňu, Tanzánii, Egypt, Sýrii, Havaj, Čínu, Laponsko a Malajsii. Mezi největší zážitky bylo se podívat do Syrské Palmyry. Zažít toto jediněčné místo absolutně bez turistů, bylo ohromující.

Jsem žena mnoha tváří, která na výzvy života říká ano. Díky tomu se ocitám na zajímavých místech a potkávám inspirujíci lidi. Nejdále a nejdéle jsem žila v Sydny, kde jsem půl roku ochtnávala Australské podnebí. Momentálně se chystám na měsíční pobyt na Sumatře. Cestování mě učí velké toleranci a lásce k různorodosti, která je pro dnešní svět tak důležitá.