Tasmánie

kamila hnykova - tasmanie

Pro nás zůstane Tasmánie zemí zaslíbenou kempařům, turistům, zoologům, botanikům i rybářům, kde na každém kroku potkáte endemické druhy zvířat a rostlin – stromové kapradiny, ptakopysky a ježury. Na tábořištích kolem stanů poskakují klokani, v noci si na vaše zásoby brousí zuby vombati, possumové a tasmánští čerti. Horským turistům poskytuje Tasmánie nepřeberné množství tras všech stupňů obtížnosti od perfektně připravených chodníků pro rodinné výlety až po náročné treky panenskými pralesy, po divokých horských hřebenech nebo nad strmými mořskými útesy. Charakteristickým rysem Tasmánie jsou stovky metrů vysoké kamenné sloupy tvořené dolerity – vulkanickou horninou podobnou čediči.

Díky 2,5 kilovému člunu mohlo 5 trekařů překonat hluboký kaňon Franklin river a pokračovat v cestě přes Irenabyss. Pro zájemce bude packraft vystaven před prezentací v sále.

KAMILA HNYKOVÁ se věnuje informatice, poznávání a fotodokumentaci přírodně, etnograficky a historicky zajímavých oblastí. Na svých cestách do málo civilizovaných částí světa navštívila vedle evropských států Rusko, Kyrgyzstán, Tádžikistán, Nepál, Turecko, Peru, Indonésii, Bolívii, Chile, Nový Zéland. Putuje v pohorkách, na kole, na bruslích nebo s pádlem, s kamarády, s dětmi nebo s manželem Liborem Hnykem. Pokud ji mimořádně tolerantní rodinka může postrádat, šplhá po sopkách a po ledovcích, vystoupila na vrcholy Mont Blancu, Elbrusu, Pisca, Licancaburu. O svých zážitcích vypráví na besedách dětem i studentům, přednáší na setkáních cestovatelů. Pomáhá občanskému sdružení Surya s provozem Sluneční školy v Himálaji (www.surya.cz).