The Longest Way 1.0 – pěšky napříč Čínou

The Longest Way 1.0 Video Icon

Co byste dělali, kdyby jste měli 26. narozeniny a zrovna byste končili studia v Pekingu?

Přesně v ten den se Christoph Rehage rozhodl, že vyrazí pěšky. Jeho cíl byl vyrazit domů pěšky z Pekingu do Německa. Cesta ho vedla přes vrcholy a napříč pouštěmi s jaky a velbloudy. Spřátelil se s mnoha lidmi a seznámil se s dobrým učitelem. Ovšem po roce, třech párech prochozených bot a 4646 kilometrech dosáhnul místa, kde musel udělat velké rozhodnutí.

Jeho YouTube video „The Longest Way 1.0″ obletělo svět a dosáhlo více než 12 milionů shlédnutí. National Geographic publikoval Chrisovy fotografie a několik článků z cesty.

Ale přesto že už dávno nenosí svůj plnovous, stále cítí, že pluje někde mezi Asií a Evropou.

Jeho přednáška na festivalu KOLEM SVĚTA 2017 v Praze bude již třetí reprízou v České republice. Premiérová projekce v Praze se uskutečnila v listopadu 2014 na festivalu Kolem světa a byla vyhodnocena jako nejlepší přednáška roku !!

Christoph Rehage (*1981) rodák z Hanoveru, Německo. Mluví plynně anglicky, francouzsky, čínsky a učí se rusky. Po studiích v Číně se rozhodl jít domů pěšky. Po roční chůzi a 4646 km skončil v Urumči. Domů se vrátil letadlem. Ze své cesty vytvořil časosběr The Longest Way 1.0, který na YouTube dosáhl více než 7 mil. shlédnutí. V roce 2012 vydal o své cestě knihu The Longest Way.