Tibet – ze Lhasy pod Mt. Everest

CTNI 2016 - 1943

TIBET, už jen to slovo zní tajemně. Je z něj cítit dálka, dobrodružství, touha, exotika a spousta tajemství. Země na největší náhorní plošině světa se po staletí izolovala od okolního světa a zakazovala přístup cizincům. Co vlastně víme o Tibetu?

Hlavním městem je Lhasa, které vévodí úchvatný palác Potala a klášter Džókhang. Někde za horskými sedly jsou další města Gyantse a Shigatse s nádhernými kláštery. Jižní hranici Tibetu tvoří hlavní hřeben Himálaje v čele s Mount Everestem. Známe ještě pár věcí z filmu Sedm let v Tibetu, ale to je málo.

Tibet nabízí víc, než jen běžné turistické poznání země. Tibet Vám nabídne možnost poznat sám sebe. Přijměte pozvání na cestu, která vyvolá neuvěřitelný obdiv a zároveň pokoru k magickému, tajemnému a neopakovatelnému Tibetu.

Milovník přírody, cestovatel, fotograf a spolumajitel cestovní kanceláře. Rodák ze Šumavy a autor několika fotografických výstav, turistických průvodců a knih. Na svých cestách si oblíbil drsný západ USA a Kanady, ale také neskutečně krásnou a přívětivou Srí Lanku a pravidelně tam létá již 20 let.