Tour du Mont Blanc

Hana Jampilkova - tour du mont blanc (2)

Tour du Mont Blanc – aneb nejkrásnější trek Evropy. Tento přechod okolo Mont Blancu jsem si plánovala už na rok 2020, ale jelikož to nevyšlo, doufala jsem alespoň v rok 2021. 12.8.2021 jsem se tedy s přáteli postavila ke „startovní bráně“ a vyrazili jsme vstříc tomuto nádhernému treku.

Trek je dlouhý 170 km, chodí se cca 8-10 dní a jeho převýšení je 10 000m.

TMB jsem si vybrala ze dvou důvodu. Chtěla jsem si ho srovnat s nejtěžším trekem Evropy GR20. Sice jsem porovnávala hrušky s jablky, ale mám aspoň už 100% jasno, že GR20 nese titul „nejtěžší trek Evropy“ právoplatně. A ten druhý důvodu byl – „je to opravdu nejhezčí trek Evropy?“ Ano, je! Čekala jsem hodně, ale takovou nádheru ani ve snu.

O čem všem Tour du Mont Blanc byl, co jsme viděli, co zažili, to se dozvíte na přednášce! :)

Hana Jampílková je milovnice hor, fotografka a cestovatelka. Od roku 2015 aktivně jezdí se svým batohem na zádech a zažívá nová dobrodružství. Navštívila Island, Kanadu, Skotsko a od roku 2019 si na svůj cestovatelský list přidává přechody hor. Doposud přešla Šumavu, GR221 (Mallorca), GR20 (Korsika – nejtěžší trek Evropy) a letošní rok 2021 Tour du Mont Blanc.  Spolupracuje také s destinační společností Krkonoše – svazek měst a obcí, kde je tváří projektu Neznámé Krkonoše.