Travel Hacking

TRAVELHACKING-prednaska-cover

Pokud existuje něco lepšího než cestování, je to levné cestování, nebo cestování zdarma.

Výraz “travel hacking” na západ od nás znamená především využívání bonusových letenek a hotelových programů takovým způsobem, abyste létali a bydleli co nejlevněji. Jenže TravelHackingu už dávno není jen o mílových programech.

Obecně panuje názor, že na bonusové letenky si sáhne jen pár vyvolených a jinak se levně létat nedá. Přitom možností jak získat levnou letenku je víc. Letěl jsem na Hawaj za 4500,- do Varny (Bulharsko) za 1,- na Sicílii za 1500,- do Říma za 500,-. Čína za 6500,- a dal i cestu kolem světa za 14.700,-. Když víte jak se co nejrychleji dostat k těm nejlepším cenám, můžete létat za pakatel.

Přesvědčím vás, že cena letenky není hlavní problém. Přijďte si poslechnout jak zaplatit co nejméně a srazit na minimum většinou 2 nejvyšší náklad z celé dovolené: Cenu za cestu a náklady na ubytování. A přitom si nesnižovat vlastní požadavky na standar.

Cestování je pro mě drogou. Postupně jsem mu přizpůsobil osobní i pracovní život. Jsem tvůrce funkčních webů, spoluautor TravelBible.cz pořádám kurzy TravelHackingu. Každý rok musím navštívit minimálně jednu zemi ve které jsem nikdy nebyl. Na cestách se snažím trávit několik měsíců z roku.